Projeksiyon Lamba Yenileme

 
 
 
 
 

Projeksiyon Markaları

Ana Sayfa
Projeksiyon Lamba
Projeksiyon Lamba Yenileme
SONY Projeksiyon
BENQ Projeksiyon
DELL Projeksiyon
SANYO Projeksiyon
PANASONIC Projeksiyon
SAMSUNG Projeksiyon
CASIO Projeksiyon
EPSON Projeksiyon
HITACHI Projeksiyon
OPTOMA Projeksiyon
VIVITEK Projeksiyon
ACER Projeksiyon
INFOCUS Projeksiyon
NEC Projeksiyon
VIEWSONIC Projeksiyon
MITSUBISHI Projeksiyon
CHRISTIE DIGITAL Projeksiyon
3M Projeksiyon
CANON Projeksiyon
TOSHIBA Projeksiyon
BARCO Projeksiyon
PLUS Projeksiyon
JVC Projeksiyon
SHARP Projeksiyon
LG Projeksiyon
ASK PROXIMA Projeksiyon
Yorumlar
Site Haritası

Son Gönderilen Makale ve Yorumlar

Vivitek D530
Vivitek Firması, tasarımın ve donanımın yeniden yaratıldığı bir model ile karşımıza çıkıyor...

Vivitek D832MX
Vivitek D832MX projeksiyon ile en akıcı görüntüleri yansıtmaya ve kullanışlılığı sayesinde yaşadığınız zor anlara bir son vermeye hazır mısınız...
Optoma PK-101 DLP
Optoma, DLP PK-101 projeksiyonla ile artık ceplerde projeksiyon devri başlıyor..
Sanyo PLC-XR251 LCD
Fiyat ve performans odaklı bu Sanyo PLC-XR251 LCD projeksiyon modelinde, bir kullanıcının gereksinimi olan birçok özellik yer alıyor...

Panasonic PT-AE4000 LCD
PT-AE4000 LCD projeksiyon da kalite öncüsü olma yolunda ilerleyen Panasonic modellerinden sadece bir tanesi...

Sony VPL-EX130 LCD
VPL-EX130 LCD model Sony projeksiyon çarpıcı özellikleri ve ortalama fiyatı ile birçok işyeri ve okula konuk olmaya hazırlanıyor...

BENQ Projeksiyon MP575 DLP
1 x 55 DDR DLP teknolojisi kullanılan BenQ MP575 DLP projeksiyonda 3000 değerinde Ansi lümen özelliği mevcuttur...

Casio XJ-A130 DLP
Casio Şirketi tarafından üretimi gerçekleştirilen XJ-A130 DLP projeksiyon şirketin sektördeki yeni ürünlerinden biri olma özelliğini taşımaktadır...

Sony VPL-EX7 LCD
Sony ailesi, VPL-EX7 LCD projeksiyon ile müşterilerinin yüzünü hem performans bakımından hem de fiyat açısından güldürmüş durumda.

Samsung SP L220W LCD
İşletmelerin ve okulların vazgeçilmezleri arasına giren projeksiyonlar arasına Samsung Şirketi de birçok modeli ile girmiş durumda.

Her marka Projeksiyon Lambası

 
Projeksiyon Cihazları günümüz teknolojisinin gücünü ekrana yansıtan araçlardır. Projeksiyon cihazlarının en önemli aparatı  ışık kaynağı olan lambasıdır.

Projeksiyon cihazlarının lamba çözümlerinde sizlere en iyi hizmeti verebilmek için çalışmaktayız. Projeksiyon Lambalarının değişimi veya cihazların bakımını ehliyetsiz kişilere yaptırılmamalıdır. Projeksiyon cihazlarının hassasiyeti milimetrenin yüzde biri gibi değerlerle ölçüldüğünden, en ufak bir hata cihazın bulanık görüntü vermesine, kalitesiz çalışmasına hatta hiç çalışmamasına sebep olabilir.

Muadil Projeksiyon Lambası Çözümlerimiz :
Projeksiyon cihazlarının muadil lamba değişimlerini genellikle düşük bütçeli işletmeler ve okullarımız tercih etmektedirler. Muadil lambalarla ilgili bugüne kadar teknik servisimize herhangi bir sorun geri dönüşü olmamıştır. Ekonomik açıdan muadil lambaların tercih edilmesinde herhangi bir sorun yoktur.  Projeksiyon lambası üretim firması olan Philips, Osram ve Ushio gibi lamba üreticilerinin muadil projeksiyon lambaları tarafımızdan kullanılmaktadır.

 

 

Projeksiyon lambası seçerken cihazın gücü ve değerleri göz önüne alınmalıdır. Örneğin lambanın Watt cinsinden değeri, yakıcının odaklama ve mesafesi, ilk ateşleme voltaj değeri, merkez sıcaklığı, iç komponentler lambanın özelliklerini belirler. Bu özelliklere dikkat edilerek lamba değişimi yapılmalıdır. Birebir aynı değerlere sahip olmayan lamba değişimleri projeksiyon makinasına zarar verebilmektedir. 

10 yılı aşkın tecrübemiz ve yaptığımız uzun soluklu çalışmalar neticesinde Projeksiyonbilgi.com olarak sizlere bu konuda en iyi çözümü, en uygun lamba değişimini önermekteyiz. Okullarımıza yaptığımız çalışma kapsamında ücretsiz Arıza Tespit sonucu, gerekli değişim kriterleri belirlenir ve müşteriye iletilir.

Projeksiyon lambası değişimi, evde ki bir ampulu değiştirmeye benzemez. Özel ekipman ve donanım gerektirir. "Ben lambasını alayım, kendim değiştiririm" demek söz konusu değildir. Çünkü projeksiyon lambası insan gözünü kör edebilecek seviyede güçlü bir ışıktır. Bunun haricinde ışığın doğru odaklanması, filtre ve merceklerden geçişinde kayma olmaması için milimetrik hassas bir şekilde çalışılmalıdır. Bunun için özel ekipmalara sahip firmamızda kusursuz lamba değişimi yapılabilmektedir.

 

Takılan tüm lambalar müşterilerimize garantili olarak teslim edilmektedir.

Orijnal Lamba Çözümlerimiz :
Projeksiyon cihazlarında kullanılmakta olan ışık kaynağı son teknoloji ile üretilen lambalardır. Bu lambaların kullanım ömürleri 1500 ila 6000 saat arasında değişmektedir. Kullanım süresince lamba içinde bulunan civa buharı özelliğini kaybetmekte ve lambanın değiştirilmesi gerekmektedir.

Ancak bazı durumlarda sadece cihaz tozlanması yada başka durumlardan dolayı lamba değişikliği yapılması talep edilmektedir. Bu gibi durumlarda sadece ufak bakım maliyetleri ile projeksiyon cihazı ilk günkü çalışır haline getirilebilmektedir. Çoğu zaman ertelenen bakım prosedürü size daha sonra büyük maliyetler çıkarabilmektedir. Bu yüzden öncelikle cihazın bakımlarının zamanında ve doğru bir şekilde yapıldığından emin olmanız gerekmektedir. 

Projeksiyon Lamba Yenileme :

 

 

 

1 - Projeksiyon lambası değişimi profesyonel cihazlarla yapılmaktadır.
2 - Orijinal lamba ve cihaz güç değerlerine bakılarak lamba seçimi yapılır.
3- Lamba kasası aynen kullanılır, iç kısım değiştirilir ve en iyi görüntünün alınması için temizlenir.
4 - Cihazın bakımı yapılır ( Filtre, ayna, lens temizliği yapılır, ayarlanır)
5 - Çok uygun fiyatlarla neredeyse sıfır projeksiyon cihazına sahip olursunuz.

Orijinal lamba fiyatı yüksek olan yada temini mümkün olmayan ürünlerde lamba haznesini (iç ve dış) bütün olarak değiştirip sizlere ekonomik muadil hizmeti vermekteyiz.

Projeksiyon Nedir ?
Projeksiyon cihazları, video kaynağından aldığı veriyi içindeki kart yardımıyla işleyerek, lambadan aldığı ışıkla gösterilen yüzeye yansıtan teknolojik ve hassas yapıda özel cihazlardır.

Farklı kullanım amaçları olabilen Projeksiyon cihazlarının yaygın kullanımını daha çok eğitim kurumlarımızda görmekteyiz.

Eğitim alanında kullanılacak cihazlarda da benzer özelliklere ihtiyaç duyulurken; burada kullanılacak sınıf ortamının nispeten daha küçük ve izleyici sayısının da daha az olacağı göz önünde bulundurulursa biraz daha ekonomik ve teknik açıdan daha  ortalama cihazlar tercih edilmektedir.

Ev sinema kullanımı çin üretici firmalar çok özel cihazlar üretmektedir (özellikle çok yüksek kontrast değerlerine sahip). Fakat bu projeksiyonlar sahip oldukları üstün özelliklere paralel olarak oldukça kabarık fiyatlara sahip olabildiklerinden. Projeksiyon kullanıcılarının bir kısmı “genel amaçlı kullanım projeksiyonları” dediğimiz, sıklıkla okullarda kullanılan cihazları da ev sinema amaçlı kullanabilmektedirler.

Tabiki bunların dışında, mağaza vitrinlerinde (ters projeksiyon sistemleri), fuar ve konserlerde, showroomlarda vs. kullanılan özel projeksiyon cihazları da mevcuttur.

Projeksiyon Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Günümüzde malesef projeksiyon seçimi sadece fiyatlarına bakılarak yapılmaktadır. Ancak aslında projeksiyon seçimi çok ciddiye alınması gerekmektedir. Genellikle satıcı firmaların yaptığı uygun fiyat kampanyalarına kapılan tüketicilerimiz aslında bir çok değerleri ve özellikleri bakımından düşük kapasiteli cihazlar almaktadırlar.

Dışarıdan bakıldığında birbirine benzeyen projeksiyon cihazlarının teknik özelliklerine dikkat edilmesi çok önemlidir.

Projeksiyon cihazı seçerken başlıca dikkat etmemiz gereken özellikler :

• Projeksiyon Işık Gücü ( Ansi Lümen Değeri)
• Projeksiyon Çözünürlüğü
• Kontrast Oranı
• Projeksiyon Lamba Ömrü


Projeksiyon ışık gücü cihazın aydınlık ortam ışık performansını gösterir. Ansi lümen değeri dediğimiz ışık gücü ne kadar yüksekse ışıklı ortamlardaki görüntü alma kapasiteniz o kadar artacak demektir.

Projeksiyon çözünürlüğü görüntüyü oluşturan karelerin yatay ve diket olarak sayısını belirler. Bu değer görüntünün netliğini göstermektedir.Küçük yazılar veya detaylı haritaları düşük çözünürlüklü bir projeksiyon kullanarak izlediğinizde alacağınız netlik düşük olacaktır. Özellikle evde sinema sistemi olarak kullanılan projeksiyon cihazlarında bu değerin yüksek olması gerekmektedir. Günümüz HD teknolojisi cihazlar 1920 * 1080 çözünürlüğe sahip olabilmektedir.

Kontrast oranı projeksiyon cihazının sağlaığı koyuluk ve açıklı renk dengesine denilir. Kontrast oranının yüksek olması projeksiyon görüntüsünün gerçeğe yakın renklere sahip olması demektir.

Projeksiyon lamba ömrü en kaba tabirle cihazı açık şekilde kullanacağınız süreyi göstermektedir. Projeksiyon lamba fiyatlarının yüksek olması sebebiyle bu süreyi uzun seçmeniz faydanıza olacaktır.

PROJEKSİYON BAKIMI : 

projeksiyoncu olarak en çok üzerine vurgulayarak bahsettiğimiz konu bakımdır. Genelde cihaz ömrünü tüketmeden bakım yaptırmak tercih edilmemektedir. Ama bu yargının ne kadar yanlış olduğunu, ekonomik yönden daha zararlı olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.

Projeksiyon cihazlarının çalıştıkları ortamlara bağlı olarak belirli zaman periyotlarında bakımları mutlaka yapılmalıdır. Tozlu ortamlarda, özellikle okullarda projeksiyon cihazlarının filtre ve soğutucu parçalarında biriken toz ve kir zamanla ışık geçirgenliğini azaltacaktır. Sadece ışık geçirgenliğini azaltmakla kalmayacak, cihazın çalışmaz duruma gelmesini de sebep olabilecektir. Bu yüzden üstünde durduğumuz en önemli konu BAKIM'dır. Projeksiyon cihazınızı lamba ömrüyle sınırlamak istemiyorsanız, mutlaka bakımlarını yaptırınız.

info@projeksiyonbilgi.com

 

Projeksiyon Modelleri

SANYO PLC-XR251 LCD 
SAMSUNG SP L220W LCD 
CASIO XJ-S33 DLP 
VIVITEK D530 
VIVITEK D832MX 
SONY VPL-EX130 LCD 
SANYO PLC-XU106 LCD 
BENQ MP575 DLP 
SAMSUNG SP L220W LCD (LAMBA HEDİYELİ) 
VIVITEK D508 DLP 
BENQ MP776 DLP 
OPTOMA TX762 
OPTOMA TX1080 DLP 
PANASONIC PT-AE4000 LCD 
SONY VPL-EX70 LCD 
DELL M409WX DLP 
DELL M209X DLP 
DELL 1609WX DLP 
BENQ SP870 DLP 
CASIO XJ-A145U DLP 
SONY VPL-EX7 LCD 
CASIO XJ-A140 DLP 
DELL 1510X DLP 
OPTOMA PK-101 DLP 
PANASONIC PT-AX200U 
CASIO XJ-A130 DLP 
BENQ MP525P DLP 
BENQ MP525 DLP 
DELL 1610HD DLP 
OPTOMA HD65 DLP 
OPTOMA HD20 DLP 
BENQ MP626 DLP 
DELL 1410X DLP 
OPTOMA HD66 DLP 
OPTOMA EX532 DLP 
ACER X110 DLP 
SANYO PLV-Z700 LCD 
DELL 1210S DLP 
BENQ MP615P 
DELL 4210X DLP 
DELL 4310WX DLP 
SANYO PLV-Z3000 LCD 
SANYO PLV-Z60 
SANYO PLC-XU105 LCD 
MITSUBISHI HC5500 LCD 
EPSON EB 1735W LCD 
SAMSUNG SP L200W LCD (LAMBA HEDİYELİ) 
SAMSUNG SP L200W LCD 
MITSUBISHI HC1600 DLP 
SANYO PLC-XW200 LCD 
SONY VPL-AW15 LCD 
SONY VPL-DX11 LCD 
EPSON EX70 LCD 
BENQ MP525ST 
MITSUBISHI XD530U DLP 
 

Projeksiyon Dünyasından Haberler

Taşınabilir Projeksiyon Cihazı Solidmicro SD-HK800
Japonya merkezli elektronik üreticisi Solid Micro, yeni pico projeksiyon cihazı olan SD-HK800 ü duyurdu...
Epson TW450 Projeksiyon
Ev ve küçük iş yerlerinde kullanmak için biçilmiş kaftan Epson TW450 projeksiyon cihazı vitrinlerdeki yerini aldı...
Dell M109S Projeksiyon
Gittikçe küçülen teknoloji dünyasına projektörler de ayak uydurmaya başladı. Şimdi bunu Dell in bir projektör modelinde görebiliyoruz...
Epson Projeksiyon ile Sinema Evinize Gelsin
Epson’un piyasaya yeni sürdüğü TW3600 ve TW3200 projeksiyon modelleri ekonomik fiyatlarıyla dikkatleri üzerine çekecek gibi...
Projeksiyonla İlgili Bazı Kavramlar
Her elektronik cihazı alırken dikkat edilecek bazı hususlar olduğu gibi bir projeksiyon alınırken de dikkatle incelenmesi gereken bazı hususlar vardır...
DLP Projeksiyon ile LCD Projeksiyon Farkı
Genel anlamda projeksiyon cihazı almaya gidildiğinde akıllarda bir soru oluşmaktadır. “DLP bir projeksiyon mu alsam yoksa LCD bir projeksiyon mu?” Bu soru hemen hemen bütün kullanıcıların aklına gelmektedir...